PHOTONICZ ONE

2017-09-11T08:13:38+00:00Wrzesień 1st, 2017|

Photonicz One lampa LED z zerowym czasem przeładowania

Photonicz One lampa LED z zerowym czasem przeładowania i trybem HSS o pełnej mocy, na dodatek wodoodporna?
Ma to szanse dojść do skutku?
W ostatnich latach słyszymy o rewolucjach z zakresu oświetlenia. Photonicz One obiecuje nową erę oświetlenia błyskowego. Photonicz One jest projektem fotografa Alexa Munoza, który postanowił stworzyć lampę, która będzie odpowiedzią na potrzeby wszystkich fotografów.
Lampa bazuje na diodzie LED ta głowica podobno ma oferować moc 2500 Ws. technologia InstaCharger, która jest autorska, lampa nie będzie potrzebowała czasu na przeładowanie. Czyli z pełną mocą możemy błyskać ile chcemy, ograniczać nas będzie tylko prędkość zdjęć seryjnych (według producenta lampa ma osiągać prędkość 30 błysków o pełnej mocy na sekundę). Ważniejsze według mnie jest to że pełnej mocy możemy używać w trybie HSS i możemy skrócić czas do 1//50 000s. wyobraźcie sobie jakie pole manewru mogą mieć strobiści. Otrzymać także mamy dotykowy interfejs i możliwość zdalnego wyzwalania, sterowania z poziomu aplikacji na smartfonach. Mocowanie Bowensa sprzyja do dokupienia różnych modyfikatorów które są powszechnie dostępne.
Wymiary obudowy to 12,5 x 12 x 9 cm i 1,5 kg która ma długo i bezproblemowo pracować w deszczu czy w śniegu.

CZY TO JEST MOŻLIWE?

to wszystko brzmi wspaniale, ale czy jest możliwe? Lampa jest na razie prototypem a film nie pokazuje wszystkich funkcji w praktyce. Produkt podobno na rynku ma zagościć w 2018 roku. Losy lampy się ważą. Jeżeli produkt trafi na rynek, a lampa będzie tak funkcjonalna jak obiecuje twórca, to jesteśmy światkami powstania mocnej konkurencji dla istniejących firm tworzących sprzęt oświetleniowy.
Czekam na pozytywne rozwiązanie tego projektu, trzymam kciuki.

Pozdrawiam M.

About the Author: